Maďarič vydláždil cestu Ficovi I, II aj III - strašením, polopravdami a zneužívaním moci.

Autor: Jozef Jofo Viskupič | 2.9.2016 o 0:07 | (upravené 2.9.2016 o 8:37) Karma článku: 11,55 | Prečítané:  2114x

Maďarič vydláždil cestu Ficovi I, II aj III - strašením, polopravdami a zneužívaním moci. A teraz sa pomiatol. Obhajuje cenzúru a straší, že môže byť niečo horšie ako vláda, ktorú vedie premiér z bytu vyšetrovaného podvodníka.

Minister kultúry (?) v blogu vytiahol mustru a spísal scenár o drzých poslancoch, osočenom martýrovi a strážcovi tlačového zákona. V nadpise postrašil nástupom temných síl, dodal niekoľko overiteľných faktov, podstatné zamlčal a dochutil lžami. Rutina. (tu)

Zdá sa, že Maďaričovi nemá kto povedať, že tento scenár už nefunguje. Scientológ Kiska, záhada povaly Igora Matoviča, tu a teraz  "chránime Slovensko"  - v kampaniach - nevyšli.

Tak čím to straší, pán minister teraz? Naozaj dláždim cestu nástupu temných síl, ešte horších ako som ja? Alebo sa skôr bránim arogancii politických nominantov na Slovenskej pošte a odvolávam sa na jeden z pilierov dnes oslavovanej Ústavy SR - slobodu slova.

Dôležité sú fakty a tie hovoria jasne.

1) Noviny Kali špeciál boli ministerstvom kultúry zaregistrované pod číslom EV 5333/16 (tu)
2) Slovenská pošta ich na základe zmluvy a dokladu o registrácii komplet prevzala a začala rozvoz nákladu na pobočky
3) V priebehu distribúcie manažment pošty distribúciu zastavil a roznos do domácností začal obštruovať. Dôvodne predpokladám, že na základe politického príkazu. 
4) Do obštrukcie sa zapojilo Ministerstvo kultúry SR so zámerom vytvoriť zdanie, že Slovenská pošta a MK SR skúmajú dodržanie registračných povinností vyplývajúcich z tlačového zákona, čo je absurdné. Registráciu si je možné overiť, na síce úbohom, ale predsa len funkčnom portali do 30 sekund.  http://old.culture.gov.sk/pertlac/modul/tlac/zoznam?func=view;pn=91 
5) Ostatné parametre dodržania evidenčných a registračných povinností ministerstvo skúma po distribúcii tlače, ktorá do dnešného dňa nenastala a ministerstvo robí zjavne nadprácu a koná účelovo.
6) Takto vyzerá identifikácia vydavateľa v Kali špeciál.
 

Madarič  mal konať rýchlo a jasne vysvetliť Slovenskej pošte, že nie je dôvod zdržovať distribúciu novín. Aby ministerstvo kultúry nebolo zatiahnuté do mocenských hier a politického zákazu distribúcie novín, mal okamžite reagovať napríklad takto:

Tlačový zákon určuje, ktoré údaje musí vydavateľ na tlačovine uviesť. (§ 11 ods. 4 Tlačového zákona) Ide však o registračné údaje, potrebné na identifikáciu vydavateľa. V nijakom prípade nesúvisia s právom predmetnú tlačovinu rozširovať. Ak vydavateľ nedodrží zákonnú povinnosť uviesť na tlačovine predpísané údaje, ministerstvo vyzve  vydavateľa, aby vec napravil a následne, ak nedostatok neodstráni, tak môže začať správne konanie a uložiť vydavateľovi pokutu do výšky 1 660.- EUR. Údaj ISSN nie je medzi povinnými údajmi, prečo ho minister kultúry žiada v tlačovom vyjadrení, v stanovisku pre poštu a v blogu?

Ak teda Kali špeciál, podľa názoru ministerstva, neobsahuje všetky predpísané údaje, neodôvodňuje to Slovenskú poštu k tomu, aby odmietla distribúciu a MK SR k tomu, aby akýmkoľvek spôsobom bránilo v rozširovaní tlačoviny. Slovenská pošta nemá nijakú kompetenciu vykladať tlačový zákon a v duchu svojej interpretácie rozhodovať komu poskytne službu a komu nie. Slovenská pošta má kompetenciu posúdiť vec len z obchodného hľadiska, teda či ide o tlačovinu vykazujúcu znaky periodickej alebo neperiodickej publikácie resp. či ide o merkantilnú tlač a podľa toho potom stanoví poplatok za službu. To je všetko, čo mala pošta urobiť. Vôbec nemá právo žiadať o výklad zákona MK SR s cieľom odmietnuť požadovanú službu. To je už v rovine diskriminácie, cenzúry a plnenia politického príkazu.

OĽANO a SaS vydali noviny Kali špeciál. Zhrnuli základné fakty kauzy Bašternák, objednali tlač v Čechách a distribúciu zabezpečili cez Slovenskú poštu. Snažili sa vydláždiť cestu pravde o nekalých kšeftoch ministra Kaliňáka, o tom, že premiér Fico žije v byte človeka podozrivého z daňových podvodov. Slovenská pošta zmarila distribúciu novín pri aktívnej pomoci MKSR. To je vydláždená cesta do pekla, pán minister. Pekla cenzúry, neslobody, zneužitia moci a strachu. 

KALI špeciál tu

 

 

Páčil sa Vám tento článok? Pridajte si blogera medzi obľúbených a my Vám pošleme email keď napíše ďalší článok
Pridaj k obľúbeným

Hlavné správy

NADÁCIA ZASTAVME KORUPCIU

Holý o výnimke nehovoril pravdu, papalášizmus dokazuje úspešný vedec

Pracuje v Anglicku, žiadosť mu zamietli.

Stĺpček šéfredaktorky Beaty Balogovej

Trump nikomu nechýbal, Biden je prezident

Biden nesľuboval, že Ameriku urobí znovu veľkou. Mal prosbu.


Už ste čítali?