Maďarič vydláždil cestu Ficovi I, II aj III - strašením, polopravdami a zneužívaním moci.

Autor: Jozef Jofo Viskupič | 2.9.2016 o 0:07 | (upravené 2.9.2016 o 8:37) Karma článku: 11,55 | Prečítané:  1896x

Maďarič vydláždil cestu Ficovi I, II aj III - strašením, polopravdami a zneužívaním moci. A teraz sa pomiatol. Obhajuje cenzúru a straší, že môže byť niečo horšie ako vláda, ktorú vedie premiér z bytu vyšetrovaného podvodníka.

Minister kultúry (?) v blogu vytiahol mustru a spísal scenár o drzých poslancoch, osočenom martýrovi a strážcovi tlačového zákona. V nadpise postrašil nástupom temných síl, dodal niekoľko overiteľných faktov, podstatné zamlčal a dochutil lžami. Rutina. (tu)

Zdá sa, že Maďaričovi nemá kto povedať, že tento scenár už nefunguje. Scientológ Kiska, záhada povaly Igora Matoviča, tu a teraz  "chránime Slovensko"  - v kampaniach - nevyšli.

Tak čím to straší, pán minister teraz? Naozaj dláždim cestu nástupu temných síl, ešte horších ako som ja? Alebo sa skôr bránim arogancii politických nominantov na Slovenskej pošte a odvolávam sa na jeden z pilierov dnes oslavovanej Ústavy SR - slobodu slova.

Dôležité sú fakty a tie hovoria jasne.

1) Noviny Kali špeciál boli ministerstvom kultúry zaregistrované pod číslom EV 5333/16 (tu)
2) Slovenská pošta ich na základe zmluvy a dokladu o registrácii komplet prevzala a začala rozvoz nákladu na pobočky
3) V priebehu distribúcie manažment pošty distribúciu zastavil a roznos do domácností začal obštruovať. Dôvodne predpokladám, že na základe politického príkazu. 
4) Do obštrukcie sa zapojilo Ministerstvo kultúry SR so zámerom vytvoriť zdanie, že Slovenská pošta a MK SR skúmajú dodržanie registračných povinností vyplývajúcich z tlačového zákona, čo je absurdné. Registráciu si je možné overiť, na síce úbohom, ale predsa len funkčnom portali do 30 sekund.  http://old.culture.gov.sk/pertlac/modul/tlac/zoznam?func=view;pn=91 
5) Ostatné parametre dodržania evidenčných a registračných povinností ministerstvo skúma po distribúcii tlače, ktorá do dnešného dňa nenastala a ministerstvo robí zjavne nadprácu a koná účelovo.
6) Takto vyzerá identifikácia vydavateľa v Kali špeciál.
 

Madarič  mal konať rýchlo a jasne vysvetliť Slovenskej pošte, že nie je dôvod zdržovať distribúciu novín. Aby ministerstvo kultúry nebolo zatiahnuté do mocenských hier a politického zákazu distribúcie novín, mal okamžite reagovať napríklad takto:

Tlačový zákon určuje, ktoré údaje musí vydavateľ na tlačovine uviesť. (§ 11 ods. 4 Tlačového zákona) Ide však o registračné údaje, potrebné na identifikáciu vydavateľa. V nijakom prípade nesúvisia s právom predmetnú tlačovinu rozširovať. Ak vydavateľ nedodrží zákonnú povinnosť uviesť na tlačovine predpísané údaje, ministerstvo vyzve  vydavateľa, aby vec napravil a následne, ak nedostatok neodstráni, tak môže začať správne konanie a uložiť vydavateľovi pokutu do výšky 1 660.- EUR. Údaj ISSN nie je medzi povinnými údajmi, prečo ho minister kultúry žiada v tlačovom vyjadrení, v stanovisku pre poštu a v blogu?

Ak teda Kali špeciál, podľa názoru ministerstva, neobsahuje všetky predpísané údaje, neodôvodňuje to Slovenskú poštu k tomu, aby odmietla distribúciu a MK SR k tomu, aby akýmkoľvek spôsobom bránilo v rozširovaní tlačoviny. Slovenská pošta nemá nijakú kompetenciu vykladať tlačový zákon a v duchu svojej interpretácie rozhodovať komu poskytne službu a komu nie. Slovenská pošta má kompetenciu posúdiť vec len z obchodného hľadiska, teda či ide o tlačovinu vykazujúcu znaky periodickej alebo neperiodickej publikácie resp. či ide o merkantilnú tlač a podľa toho potom stanoví poplatok za službu. To je všetko, čo mala pošta urobiť. Vôbec nemá právo žiadať o výklad zákona MK SR s cieľom odmietnuť požadovanú službu. To je už v rovine diskriminácie, cenzúry a plnenia politického príkazu.

OĽANO a SaS vydali noviny Kali špeciál. Zhrnuli základné fakty kauzy Bašternák, objednali tlač v Čechách a distribúciu zabezpečili cez Slovenskú poštu. Snažili sa vydláždiť cestu pravde o nekalých kšeftoch ministra Kaliňáka, o tom, že premiér Fico žije v byte človeka podozrivého z daňových podvodov. Slovenská pošta zmarila distribúciu novín pri aktívnej pomoci MKSR. To je vydláždená cesta do pekla, pán minister. Pekla cenzúry, neslobody, zneužitia moci a strachu. 

KALI špeciál tu

 

 

Páčil sa Vám tento článok? Pridajte si blogera medzi obľúbených a my Vám pošleme email keď napíše ďalší článok
Pridaj k obľúbeným

Hlavné správy

DOMOV

Šéf protikorupčného úradu Kovařík: O Ficovom hlase sme viedli polemiky

Policajti pri citlivých kauzách nemôžu zisťovať všetko, musia brať ohľad aj na česť politika, tvrdí Ficov šéf boja proti korupcii.

DOMOV

Prišla učiť angličtinu, takmer pre políciu nedostala víza

Pred cudzineckou políciou ľudia čakajú hodiny, často aj v noci.


Už ste čítali?